Konkurs na ciasto bożonarodzeniowe dla Kół Gospodyń Wiejskich. Atrakcyjne nagrody!

Aktualności Kalendarium


Fundacja „Pomaganie krzepi” ogłosiła konkurs dla Kół Gospodyń wiejskich na najlepsze ciastko bożonarodzeniowe. Pula nagród w konkursie to aż 25 tysięcy złotych.

Jak czytamy na fejsbukowym profilu fundacji celem konkursu jest kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z Bożym Narodzeniem, w szczególności z wypiekaniem ciastek bożonarodzeniowych, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, a także pielęgnowanie szacunku dla tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Koła Gospodyń Wiejskich, które są zainteresowane konkursem, mają przesłać do organizatorom konkursu (do 30 grudnia) przygotowane przez siebie ciastko bożonarodzeniowe wraz z przepisem kulinarnym. Jedno KGW może przesłać tylko jedno ciastko. Reprezentant Koła powinien złożyć Zgłoszenie konkursowe w Generatorze, dostępnym tutaj: www.pomaganie-krzepi.pl/generator

Powołana Kapituła konkursowa, na czele z cukiernikiem oceni ciastka pod względem walorów smakowych oraz zgodności nadesłanego ciastka z załączonym do niego przepisem kulinarnym. 

Na zwycięzców – ich lista zostanie ogłoszona do 6 stycznia na FB fundacji – czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. mały sprzęt AGD) o łącznej puli 25.000 zł.

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *