Mistrz kuchni lepił z Klimontowiankami pierogi. Nagrała to telewizja

Aktualności


Michał Rey, mistrz kucharski znany m.in. z programu Master Chef, lepił pierogi z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich “Klimontowianki”.  Nagranie z tego wydarzenia zostanie wyemitowane w jednym z przedświątecznych  programów  Dzień Dobry TVN.

– Zaproszenie do wspólnego gotowania z panem Mikołajem i przygotowanie wigilijnych pierogów było ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem – opowiada Monika Cichoń z Koła Gospodyń Wiejskich “Klimontowianki” z Klimontowa. – Producent programu znalazł nasz przepis na pierogi wigilijne w książce pt. “Swojskie Smaki – Najlepsze przepisy Koła Gospodyń Wiejskich” – wyjaśnia. – Bardzo chętnie zgodziłyśmy się na udział w programie, bo przecież jest to dla nad ogromne wyróżnienie i promocja naszego koła.

Pomieszczeń na potrzeby planu użyczył Jarosław Paczkowski właściciel Dworu na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach koło Klimontowa. O piękną i świąteczną scenerię, na tle której Mikołaj Rey wspólnie z Klimontowiankami lepił pierogi zadbały same gospodynie. – Już dzień wcześniej w pomieszczeniach ubrałyśmy choinki – opowiada pani Monika. – Podwiesiłyśmy wianki pod sufitem. Wszystkie ozdoby, jakie się tam pojawiły wykonały własnoręcznie nasze panie. Także pięciometrowy obrus, który zdobił stół.

Jak zdradza pani Monika, Mikołaj Rey uczył się od dziewięciu gospodyń zarabiania ciasta na pierogi, robienia farszu a także technik lepienia pierogów warkoczykiem lub falbanką. Wspólnymi siłami udało się ulepić ponad 200 wigilijnych pierogów. Po pracy przyszedł czas na degustację i wspólne śpiewanie kolęd.

Emisja programu z udziałem pań z KGW Klimontowianki 17 lub 18 grudnia w Dzień Dobry TVN.

Więcej i zdjęcia: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/znany-kucharz-mikolaj-rey-lepil-wigilijne-pierogi-z-klimontowiankami-w-dworze-na-wichrowym-wzgorzu-emisja-bedzie-w-dzien-dobry/ar/c1-17095079?utm_source=facebook.com&utm_medium=1-liga&utm_content=strefa_agro-wiadomosci&utm_campaign=znany-kucharz-mikolaj-rey-lepil-wigilijne-pierogi-z-klimontowiankami-w-dworze-na-wichrowym-wzgorzu-emisja-bedzie-w-dzien-dobry&fbclid=IwAR3AI20psk47lxmwgG1rw6G9HC3i4eZ7VtPC_HbKdAVp0-uBC8_I1T4RH1w

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *