Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich? Program pilotażowy

Aktualności


Członkinie czterech kół gospodyń wiejskich z gminy Syców w powiecie oleśnickim przejdą bezpłatne szkolenia z obsługi sprzętu informatycznego, korzystania z sieci, komunikacji internetowej oraz załatwiania spraw online. Uczestnicy programu dostali także tablety.

– Członkinie kół gospodyń wiejskich angażują się coraz chętniej w proces cyfryzacji polskiej wsi. Ufam, że szkolenia będą dla tych wszystkich, którzy w tak piękny sposób promują polską tradycję i kulturę, portalem do świata cyfrowego – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński:

– To świetna okazja, aby się czegoś nauczyć, a i łatwiej promować tak wydarzenia z naszego koła – mówi Renata Wójciak z koła Wiedźmy z Drołtowic:

– Głównym zadaniem tego programu jest wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, które angażują lokalną społeczność w kultywowanie pamięci o miejscowych tradycjach i folklorze – powiedział podczas dzisiejszej uroczystości, inaugurującej dolnośląską część programu, burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

W całym kraju w programie uczestniczy 100 kół gospodyń wiejskich. Projekt finansowany jest z funduszy europejskich.

Artykuł pochodzi z Radia Wrocław: https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/125616/Gospodynie-Wiejskie-przejda-do-sieci?fbclid=IwAR1UfgPrQQBMWC-V4mmK69F-287nqK8ASw2Wr6nCEwnyFsInLnSJFxRTYuI#

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *