„Wielkopolskie Smaki Wigilijne” w Kramsku. Trzy koła gospodyń wiejskich z powiatu pleszewskiego z wyróżnieniem

Aktualności

Blisko 70 kół gospodyń wiejskich wzięło udział w finale konkursu „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” w Kramsku. Panie z powiatu pleszewskiego przywiozły do domu trzy wyróżnienia. W kategorii potrawa wytrawna nagrodzono KGW Chocz i KGW Czermin, natomiast w kategorii potrwa na słodko doceniono KGW Kuźnia.

„Wielkopolskie Smaki Wigilijne” w Kramsku. Trzy koła gospodyń wiejskich z powiatu pleszewskiego z wyróżnieniem

3 grudnia Kramsk w powiecie konińskim był najbardziej świąteczną miejscowością w Wielkopolsce. Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspólnie z tamtejszą gminą zorganizowali świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy oraz finał konkursu „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”, w którym udział wzięło blisko 70 kół gospodyń wiejskich.

Laureaci I, II i III miejsc otrzymali nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 1500 zł, 1300 zł i 1000 zł. Ponadto komisja konkursowa przyznała po 15 wyróżnień razem z nagrodami finansowymi po 500 zł w obu kategoriach.

– W kategorii potrawy na słono zwyciężył „wigilijny szczupak po Tokarsku” przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju KGW i sołectwa Tokary z gminy Kawęczyn (pow. turecki), drugie miejsce przyznano dla karpia po polsku Babci Teresy, przygotowanego przez KGW w Szczepidle, a trzecie miejsce zajęły panie ze Stowarzyszenia Klubu Seniora i Juniora w Kramsku za śledzia w śmietanie z ziemniakami w mundurkach. Z kolei wśród potraw na słodko pierwsze miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie Czwartym „K4” gm. Grodziec (pow. koniński) za piernik staropolski- dojrzewający, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Błażejewo za makowiec z kremem, a trzecie miejsce Koło Gospodyń Wiejskich ul. Słoneczna Kraszewice za makówki Dziadka Ludwika kontra makiełki wnuczki Elizy

– informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W gronie wyróżnionych znalazły się trzy koła z powiatu pleszewskiego. W kategorii potrawa na słono nagrodzono:

  • KGW Chocz za karpia w galarecie;
  • KGW Czermin za karpia w piwie.

Natomiast w kategorii potrawa na słodko doceniono:

  • KGW w Kuźnia za zupę z suszu owocowego i pierogi z makiem.
  • Nagrody wręczali: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, wójt gminy Kramsk Andrzej Nowak oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Damian Nowak.
  • – podkreśla pierwszy z panów.
  • Jarmark wzbogaciła obecność św. Mikołaja razem ze swoim orszakiem. Przygotowano konkursy dla najmłodszych z nagrodami oraz występy miejscowych artystów.

źródło: https://pleszew.naszemiasto.pl/wielkopolskie-smaki-wigilijne-w-kramsku-trzy-kola-gospodyn/ar/c8-9120043

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *