Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego promują koła gospodyń wiejskich

Aktualności


Zabytki powiatu krakowskiego na każdy miesiąc nowego roku 2023. To pomysł pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Luborzycy. Zrobiły kalendarz, którego celem jest promocja najpiękniejszych, ale nieco pomijanych zabytków powiatu. A przy okazji prezentacja kół gospodyń wiejskich z różnych stron powiatu, ich potencjału, pomysłowości i pięknych ludowych strojów.

Projekt wydania kalendarza z zabytkami i paniami z KGW napisały panie z KGW Luborzyca: Katarzyna Konewecka-Hołój oraz Anna Kramarz i zdobyły na to grant ze Starostwa Powiatowego w Krakowie. A potem zaprosiły koleżanki z KGW z różnych stron powiatu krakowskiego, żeby każde koło zaprezentowało w najpiękniejszy, twórczy sposób najbliższe sobie zabytki: kościoły, pałace, dwory.

Sesje fotograficzne wykonał dla nich Krzysztof Kamiński. Praca nad kalendarzem trwała wiele tygodni, a same zdjęcia to trzy tygodnie spotkań w plenerze.

Na zdjęciach, które znalazły się w kalendarzu, 12 kół gospodyń wiejskich promuje 12 zabytków powiatu krakowskiego. W naszej galerii prezentujemy dodatkowo również piękne zdjęcia pań z KGW wśród zabytkowych kościołów, pałaców, dworów, które powstały podczas sesji zdjęciowej do kalendarza na 2023 rok.

Artykuł i galeria zdjęć na: https://dziennikpolski24.pl/najpiekniejsze-zabytki-powiatu-krakowskiego-promuja-kola-gospodyn-wiejskich-stworzyly-zachwycajacy-kalendarz-zobacz-urocze/ar/c1-17134483

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *