Mogileńskie stoisko na jarmarku świątecznym w Engelskirchen

Aktualności

Na stoisku bowiem można było między innymi skosztować tradycyjnych polskich potraw, jak: bigos, pierniki, pierogi, chleb żytni na zakwasie, kapustę z grzybami, kiszone ogórki.

Od 9 do 11 grudnia delegacja gminy Mogilno gościła w partnerskim mieście Engelskirchen w Niemczech, by promować Mogilno podczas odbywającego się tam corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Udział w niemieckim kiermaszu jest jednym z punktów koncepcji partnerstwa pomiędzy gminą Mogilno i Engelskirchen. Kiermasz świąteczny odwiedza co roku mnóstwo osób, a stoisko Mogilna cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na stoisku bowiem można było między innymi skosztować tradycyjnych polskich potraw, jak: bigos, pierniki, pierogi, chleb żytni na zakwasie, kapustę z grzybami, kiszone ogórki.

W skład mogileńskiej delegacji weszli: Małgorzata Małecka (przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Mogilnie), Romana Świtała (KGW Padniewo), Urszula Grajek (KGW Niestronno), Agnieszka Joszko (KGW Józefowo), Krzysztof Witczak (tłumacz) i Adam Maćkowiak (kierowca).

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *