Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Dzień Dobry TVN!

Aktualności


W niedzielny poranek w programie Dzień Dobry TVN wyemitowany został film z udział Koła Gospodyń Wiejskich Klimontowianki. Panie pokazywały… jak się lepi pierogi!

Klimontowianki wzięły udział w nagraniu do telewizyjnego programu dzięki zwycięstwie w wojewódzkim etapie konkursu „Bitwa Regionów”. Lepiły pierogi  wspólnie z Mikołajem Reyem – urodzonym we Francji kucharzem, potomkiem słynnego poety i prozaika epoki renesansu, ojca literatury polskiej, który ma swój kulinarny program w „Dzień Dobry TVN”.

Program nakręcono w świątecznej scenerii, we wnętrzach Dworu na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, a wyemitowani w ostatnią przedświąteczną niedzielę. – Wspólnie z Mikołajem zrobiłyśmy naprawdę pyszne pierogi, takie, jakie gotowały nasze mamy, babcie i prababcie. Z domowej kapusty, suszonych borowików i podgrzybków na oleju rzepakowym z pierwszego tłoczenia. Atmosfera podczas nagrywania programu była bardzo miła, a my świetnie się bawiłyśmy –komentowała Bożena Przybył, przewodnicząca koła.

Zdjęcia i film są TU: https://tyna.info.pl/pl/738_sandomierz/788_klimontow/200300_czlonkinie-kola-gospodyn-wiejskich-klimontowianki-w-dzien-dobry-tvn.html

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *