Corporate Management Strategy Solution Branding Concept

Minister Cieszyński zainaugurował w Koszycach Małych „Cyfrowe KGW”

Aktualności

W Koszycach Małych, w świątecznej atmosferze, odbyła się inauguracja pilotażowego projektu „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” dla powiatu tarnowskiego, w której wziął udział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Organizatorami wydarzenia byli poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” to bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych dla gospodyń i gospodarzy, którzy chcą zacząć korzystać z Internetu lub rozpocząć działalność w sieci. Finansowany jest z Funduszy Europejskich. W piątkowym wydarzeniu udział wzięło kilkanaście kół z terenu powiatu tarnowskiego. Zaś z terenu naszej gminy w projekcie udział biorą udział: Koło Gospodyń Wiejskich „Malwa” z Koszyc Wielkich, Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki” ze Zgłobic oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Łękawki. Panie z Koszyc Wielkich odebrały z rąk ministra Janusza Cieszyńskiego oraz poseł Anny Pieczarki tablety, które docelową otrzymają wszyscy uczestnicy projektu.

– Działalność KGW cieszy się coraz większą popularnością. Niestety, wiele z nich nie udostępnia swojej twórczości w sieci, przez co dotarcie do ich działalności jest utrudnione. Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” jest kierowany właśnie do nich, by zachęcić do zaprezentowania swoich wyrobów internetowym odbiorcom. Pochwalenia się tym, co robią – mówił minister Janusz Cieszyński. – Gospodynie będą mogły wziąć udział w serii bezpłatnych warsztatów na terenie powiatu, podczas których będzie można nauczyć się praktycznej obsługi sprzętu, jak i korzystania z sieci, komunikacji internetowej czy załatwiania spraw w formie online. Zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać, by promować swoje Koła na szerszą skalę lub skorzystać z nabytych umiejętności w codziennym życiu – dodał minister Cieszyński.

– Do tej pory koła nam się kojarzyły tylko z tradycją, z przyśpiewkami, z kulinariami z czasów babć i dziadków. Dzisiejsze koła to jest już nowoczesność. To panie, które mają niezwykłe pomysły. Koła chętnie włączają się w życie kulturalne naszej gminy, w życie swoich miejscowości. To jest przyszłość. Ja się cieszę, że koła zarówno w naszej gminie jak i całej Polsce tak pięknie się  rozwijają – mówił w swoim wystąpieniu wójt Grzegorz Kozioł.

W trakcie wydarzenia Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu tarnowskiego zaprezentowały to, co w ich działalności najlepsze. Na kilkunastu stoiskach były więc potrawy, wypieki, rękodzieło, ozdoby świąteczne.  O muzyczną oprawę zadbali muzycy z Łękawki: Muzyka spod Bucyny wraz z Grupą Śpiewaczą Kalina, prezentując pastorałki i kolędy z naszego regionu.

źródło: https://powiattarnowski.pl/gmina-tarnow/minister-cieszynski-zainaugurowal-w-koszycach-malych-cyfrowe-kgw/?fbclid=IwAR1LY-EbgdbfAec1ohoNrdCeNBk_D6X0rrKQorjV4aVQuSe3terStcJPKyQ

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *