“V Bieg po choinkę” z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka i KGW “Orłowianki”

Aktualności

W niedzielę 18 grudnia o godz. 10.30 na terenie parkingu leśnego w Orle oficjalnie rozpoczęto “V Bieg po choinkę”, zorganizowany przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka i Koło Gospodyń Wiejskich “Orłowianki”. Głównym celem biegu było przede wszystkim propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, ale również pokazanie uczestnikom lasów jako miejsce odpoczynku i możliwości korzystania z jego dóbr. W biegu głównym, marszu lub marszobiegu mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat i uiściły opłatę startową, jednak do biegu w innej kategorii mogły przystąpić również osoby młodsze, które dostarczyły zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Jako pierwsi, o godz. 10.30, rozpoczęli najmłodsi w kategorii I – rocznik 2012 i młodsi, którzy pobiegli na dystansie 0.5 km. Uczestnicy drudzy w kolejce, zakwalifikowani do kategorii II – roczniki 2006-2011, wystartowali o godz. 10.40. Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na bieg główny, w którym mogły pobiec roczniki 2005 i starsi. Bieg główny rozpoczął się o godz. 11.00 i odbywał się na dystansie 10 km. Jego trasa wiodła przez drogi leśne na terenie leśnictwa Orło i zawodnicy musieli przebiec dwa okrążenia po 5 km. Dodatkowo na drodze zostały zamieszczone znaki poziome i pionowe, aby uczestnicy mogli łatwo znaleźć wyznaczoną trasę. Limit czasu wynosił 100 minut, więc bieg zakończył się o godz. 12.35, po którym nastąpiło wręczenie medali, a 20 pierwszych osób otrzymało również drzewka świerkowe.

Po biegu organizatorzy wydarzenia zaprosili wszystkie przybyłe osoby na ognisko oraz poczęstunek Koła Gospodyń Wiejskich “Orłowianki”. Po ciepłym posiłku zorganizowany został również kulig.

źródło: https://www.ostrowmaz24.pl/art/42454/v-bieg-po-choinke-z-nadlesnictwem-ostrow-mazowiecka-i-kgw-orlowianki?fbclid=IwAR1ik6lInZAkqY–M4B3JvPkPwbXe_rNHjEuIrdWIcbFpN9oHnCWxYdVrF4

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *