Polska wieś jakiej nie znasz – konkurs ARiMR

Bez kategorii Dotacje i konkursy

Ruszył nowy konkurs zatytułowany „Polska wieś jakiej nie znasz” organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oceniane będą filmy lub prezentacje multimedialne o tym, jak ciekawie żyć i spędzać czas na wsi.

Celem konkursu jest przedstawienie polskiej wsi nie tylko jako terenu, na którym produkuje się żywność, ale także jako miejsca atrakcyjnego do życia, spędzania wolnego czasu czy też mającego w ofercie działania edukacyjne. Konkurs skierowany jest do osób, które na terenach wiejskich realizują różnego rodzaju niestandardowe i oryginalne działania, ukazujące w atrakcyjny i innowacyjny sposób możliwości spędzania czasu na wsi. Mogą to być działania edukacyjne, proekologiczne, popularno-naukowe, kulturalne, etnograficzne. Chodzi o działania zarówno komercyjne, jak i non profit takie jak np. warsztaty rękodzieła, parki edukacyjne, roślinne labirynty, mini ogrody zoologiczne. Jednym słowem wszystko czym polska wieś może zaskoczyć i przyciągnąć osoby spragnione wypoczynku, kontaktu z naturą i agrokulturą.

Konkurs trwa od 21 grudnia 2022 r. do 31 sierpnia 2023 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 września 2023 r. Skierowany jest do osób fizycznych (pełnoletnich – w dniu zgłoszenia pracy uczestnik musi mieć skończone 18 lat), prawnych i nieposiadających osobowości prawnej, które prowadzą działalność na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich, konkurs polega na wykonaniu filmu bądź prezentacji multimedialnej, zgodnie z tematem konkursu. Każdy z uczestników konkursu może nadesłać maksymalnie jedną pracę (film lub prezentację). Technika wykonania prac jest dowolna (np. kamera cyfrowa, smartfon czy program do prezentacji multimedialnych np. Power Point). Film nie może być dłuższy niż 2 minuty i musi być zapisany w formacie MP4, prace multimedialne nie mogą zawierać więcej niż 10 fotografii.

Prace wraz formularzem zgłoszeniowym oraz niezbędnymi załącznikami należy przesłać na adres email: konkursARiMR@arimr.gov.pl lub na adres siedziby Organizatora: ul. Poleczki 33, 02-822 Warszawa, w temacie maila lub na przesyłce: Konkurs pt. „Polska wieś jakiej nie znasz”.

Szczegóły i zasady konkursu znajdują się w „Regulaminie konkursu”.

źródło: https://zoomnawies.pl/polska-wies-jakiej-nie-znasz-konkurs-arimr/?fbclid=IwAR1aAwmPGbqmvnDfC364TmkFHlctGuEI7ymiPL8_x6s_WxlAEFLMv8jlX94

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *