Kreatywna renowacja mebli w Trygorcie nad Mamrami

Aktualności

W świetlicy wiejskiej w Trygorcie nad Mamrami stare meble potrzebowały odświeżenia, a niektóre nawet gruntownego remontu. Jak odnowić stare meble, aby wyglądały efektownie i modnie wiedzą członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, które samodzielnie dokonały renowacji mebli.

Odnawianie starych mebli to najprostszy sposób na zmianę aranżacji wnętrza niskim kosztem. Malowanie nieatrakcyjnych i zniszczonych mebli to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat – pomysł na piękne wnętrze w oryginalnym stylu. mieszkańcy Trygortu samodzielnie wykonali renowację starych mebli podczas zeszłorocznych warsztatów artystycznych zrealizowanych pod hasłem “Nad Mamrami”. Stoliki, krzesła, komody, kwietniki i inne meble z czasów klubu wiejskiego dostały od członków Koła Gospodyń Wiejskich drugie życie. Efekty są zaskakujące i jak się okazuje meble ze starego drewna mają duszę i kryją w sobie ciekawe historie.

Jako zapobiegliwa sołtyska podsunęłam stare krzesła do renowacji. Krzesła pamiętają czasy klubu w Trygorcie, a przez wiele ostatnich lat służyły jako “pomocniki” przy remontach. Remonty skończone, czas więc dać im drugie życie. Projekt zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu z gminy Węgorzewo – podsumowuje przedsięwzięcie Alicja Rymszewicz, sołtys Trygortu.

Warsztaty artystyczne w Trygorcie mają już swoją tradycję. Od wielu lat mieszkańcy wsi nad jez. Mamry uczestniczą w twórczych i kreatywnych zajęciach. W każdą niedzielę odbywają się warsztaty dla dorosłych realizowane w ramach projektu “Nad Mamrami”. Zajęcia plastyczno – rękodzielnicze prowadzi m.in. Roma Waszak z Pracowni Skiroławki. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, głównie mieszkanki Trygortu realizują swoje artystyczne pasje, odkrywają talenty w malarstwie, tkactwie, szyciu, filcowaniu, dekupażu, florystyce. Ich artystyczne dzieła, które powstają na warsztatach, przynoszą autorkom wiele satysfakcji, a przy okazji służą lokalnej społeczności.

– Poznaliśmy metodę filcowania na sucho oraz nauczyliśmy się wykonywać ozdobne wieńce z materiałów znalezionych na spacerze. Nauczyliśmy się odnawiania starych mebli oraz sztuki tworzenia bukietów i ozdób okolicznościowych. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć i wyzwań.

Warsztaty artystyczne realizowane w ramach projektu “Nad Mamrami” to pomysł mieszkańców Trygortu na wspólne, aktywne i twórcze spędzenie czasu podczas jesienno-zimowych niedziel.

źródło: https://gazetaolsztynska.pl/wegorzewo/898715,Drugie-zycie-wiejskich-mebli.html?fbclid=IwAR0usNaFQEeLSFCVsXoPf0GvASsRlFr7eLnTa1bXexa5wbOK6BE6Ue5RUqg

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *