Będzie Dzień Kultury i Tradycji w Bielinach

Aktualności Kalendarium ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na 18. Dzień Kultury i Tradycji zapraszają Bieliny w niedzielę, 22 stycznia, br. Na scenie zaprezentują się ludowi artyści, a na stołach zagoszczą smakołyki świętokrzyskiej kuchni. Wydarzenie ma na celu prezentację rodzimych tradycji oraz podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego kół gospodyń wiejskich, zespołów, kapel i organizacji z gminy Bieliny.

Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 14.00 występami najmłodszych. Folkowy repertuar zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca Jodełki, zespół śpiewaczy Małe Bielinianki oraz Koło Małych Gosposi z Huty Podłysicy. Dziewczęta z Zespołu Studia Piosenki Metro Bieliny wystąpią ze współczesnymi utworami. Nie zabraknie też popisów tanecznych.

Na scenie zobaczyć będzie można również Orkiestrę Dętą z Bielin, Makoszanki, Kapelę z Kakonina, Śwarne Kakonianki w obrzędzie Dziwy i cuda w Kakuński chałupie oraz zespół śpiewaczy Echo Łysicy i Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin Sabbaton.

Podczas Dnia Kultury i Tradycji zostaną ogłoszone wyniki konkursu kulinarnego Specyjały spod Łysej Góry. W tym roku o zwycięstwo powalczą potrawy z grzybami.

Imprezie towarzyszyć będą: degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich – smakołyki kuchni świętokrzyskiej, wystawy, prezentacje wytwórstwa ludowego oraz atrakcje dla dzieci.

Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach jest wolny.

źródło: https://zoomnawies.pl/bedzie-dzien-kultury-i-tradycji-w-bielinach/?fbclid=IwAR0M-P0HKtXZWvYx9wHtlaYjk3rIvMNZU4O-QA-TGNMqiVrg4aJLRyDaakA

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *