Czy będą mistrzyniami dań z drobiu? KGW w Rossoszu powalczy o nasze głosy

Aktualności PODLASKIE

Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu zamieniła się w strefę przyrządzania posiłków. Panie z KGW Rossosz gotowały w niej dania z drobiu. Walczą tym samym o ciekawe nagrody.

Członkinie KGW w Rossoszu zgłosiły się do konkursu „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”, który organizuje Stowarzyszenie Innowatorów Wsi. Wygrały etap wojewódzki i jako jedyne z Lubelszczyzny zmierzą się z kołami gospodyń wiejskich z całej Polski.  

Jak czytamy na stronie stowarzyszenia: “Jest to projekt kulinarny, którego ideą jest połączenie tradycyjnych przepisów kultywowanych przez koła gospodyń wiejskich z nowoczesnymi aranżacjami tychże dań, realizowanymi przez szefów kuchni młodego pokolenia”. W ramach projektu 16 kół z całej Polski, pod okiem kamer, przygotuje danie z wykorzystaniem mięsa drobiowego. – Nasz szef kuchni wykona to samo danie w nowej odsłonie. Ponadto szef kuchni podejmie wyzwanie stawiane przez KGW – informuje organizator konkursu.

Przed takim zadaniem stanęło 27 stycznia KGW Rossosz. Już wkrótce film ze spotkania będzie można obejrzeć na YouTube. To widzowie zadecydują, kto wygra i zdobędzie główną nagrodę.

Źrodlo: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/22154,czy-beda-mistrzyniami-dan-z-drobiu-kgw-w-rossoszu-powalczy-o-nasze-glosy

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *