Koło Gospodyń Wiejskich “Gajowianki” zaprosiło seniorów na wieczór pełen muzyki, śpiewu i tańca

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Kalambury, występny na żywo i rodzinna atmosfera. Spotkanie zorganizowane przez KGW “Gajowianki” jest dowodem na to, że dobrze się bawić można w każdym wieku. Na zaproszenie z okazji “Dnia Seniora” odpowiedziała spora grupa starszych mieszkańców Gaju Małego.

“Dzień Seniora” w Gaju Małym

Charakterystyczne wianki, różowe koszulki i promienne uśmiechy, to znaki szczególne Koła Gospodyń Wiejskich “Gajowianki”. Panie postanowiły podzielić się nieco swoim optymizmem i w czwartkowy wieczór 26 stycznia zorganizowały “Dzień Seniora”.

Zaproszenie do wspólnej zabawy otrzymało ponad 40 mieszkańców Gaju Małego, którzy ukończyli już 60 rok życia. Niestety nie wszyscy z niego skorzystali. Na tych, którzy przybyli do świetlicy wiejskiej czekały konkursy, niespodzianki i słodki poczęstunek.

Wieczór pełen atrakcjiNa rozgrzewkę seniorom i seniorkom zaserwowano zabawę w odgadywanie tytułów największych szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej. Okazało się, że rozpoznanie takich utworów jak “Tyle słońca w całym mieście”, “Kawiarenki” czy “Córka rybaka” sprawiło niektórym nieco problemów. Zdecydowanie lepiej wypadła znajomość tekstów, a każdą odgadniętą piosenkę cała sala śpiewała zgodnym chórem.Wszyscy goście wykazali się też sporą wiedzą jeśli chodzi o popularne cytaty z polskich komedii – “Miś” czy “Kogel Mogel”. Śmiechu co niemiara przyniosła zabawa w kalambury. Walka dwóch 4-osobowych drużyn, które wzięły w niej udział, była bardzo wyrównana. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięską grupę. Nagrodą w postaci wina domowej roboty wzniesiono toast zaraz po zakończeniu konkurencji.

Gospodynie nie tylko same przygotowały słodki poczęstunek i konkursy dla zaproszonych gości, ale też zadbały o część artystyczną. Pierwsze skrzypce wiodła w tym zakresie Irena Rycerz – członkini koła. Jej talent satyryczny i niewątpliwy urok sceniczny uwiodły wszystkich. Wystąpiła w roli Maryli Rodowicz, tajemniczej Chinki i skromnej “Gajowianki”, za każdym razem prezentując dowcipny tekst i spore zdolności wokalne.

Dobra atmosfera wieczoru, a także muzyka i niewielka zachęta do wyjścia na parkiet, zaowocowały wspólnymi tańcami. Nie obyło się bez skromnych upominków. Gospodynie wręczyły swoim gościom świeczniki wykonane własnoręcznie na warsztatach decoupage.

Zaangażowanie, satysfakcja i rozwój

Koło Gospodyń Wiejskich “Gajowianki” zorganizowało spotkanie dla starszych mieszkańców wsi po raz pierwszy. Panie, choć działają dopiero od marca 2022 roku, mają na swoim koncie wiele dobrego. Dzięki ich zaangażowaniu w Gaju Małym odbyły się festyny z okazji Dnia Dziecka czy zabawa integracyjna na pożegnanie lata.

Jak same mówią – najważniejsza jest dla nich satysfakcja z działań, które podejmują. Pragną robić coś dla innych, jednocześnie nie zapominając o sobie. Koło zrzesza kobiety w różnym wieku i o odmiennych zainteresowaniach. Dzięki tej różnorodności nieustannie się od siebie uczą, rozwijają się i wpadają na nowe pomysły. W najbliższych planach rysuje się spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Z kolei szefowa koła – Małgorzata Łowigus – mając na uwadze rozwój organizacji i lokalnej społeczności w najbliższym czasie weźmie udział w cyklu szkoleń „ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów”. Wykłady i warsztaty, które odbędą się w ramach tej inicjatywy, mają wspomóc aktywne kobiety z obszarów wiejskich w planowaniu działań, pisaniu wniosków i pozyskiwaniu funduszy na realizację zamierzonych celów.

zrodlo: https://szamotuly.naszemiasto.pl/kolo-gospodyn-wiejskich-gajowianki-zaprosilo-seniorow-na/ar/c13-9186027

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *