Dofinansowanie od Fundacji BGK – Gospodynie do dzieła!

Aktualności Dotacje i konkursy

Koła Gospodyń Wiejskich mogą uzyskać dofinansowanie od Fundacji BGK na zakup sprzętu AGD, strojów ludowych, namiotu, a nawet instrumentów ludowych. W ramach programu „Gospodynie do dzieła!”, fundusze na rozwinięcie działalności otrzyma 60 najlepszych projektów złożonych przez koła. Wyniki konkursu poznamy już 23 lutego.


To już II edycja programu, który w minionym roku cieszył się ogromną popularnością. Mogą wziąć w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w ARiMR.


Za otrzymane dofinansowanie KGW mogą kupić sprzęt AGD, komputer, drukarkę, sprzęt nagłośnieniowy, rzutnik, mikrofon, stroje ludowe, instrumenty muzyczne, maszynę do szycia, namiot i meble. Organizator założył, że dofinansuje 60 najlepszych projektów: 30 projektów na kwotę do 7 000,00 zł brutto oraz 30 projektów na kwotę do 12 000,00 zł brutto. Nabór wniosków rusza już 9 lutego.


„Naszym celem jest ułatwić KGW realizacje inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią potencjał obszarów wiejskich. Wizja wsi jako atrakcyjnego miejsca współpracy i wspólnych przedsięwzięć wymaga dodatkowych środków. Połączenie jej z aktywnością kobiet stanowi kluczowy aspekt, który przyczyni się do rozwoju.” – argumentuje Fundacja BGK.


Jak złożyć wniosek i co powinien zawierać dowiecie się ze strony www Fundacji : https://www.fundacja.bgk.pl/gospodynie-do-dziela/?fbclid=IwAR3iY28oTFaR5WCiOBiVeiq3yeDoulaYp2UJwIIowAv9nSTlziNb1uLkQ_U

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *