Herbaciarki pomagają

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

Aby pomoc choremu na SMA Bartoszkowi Jędrasikowi wolontariusze zorganizowali wydarzenie „Najwięcej osób przebranych za króliki – Rekord Polski”. Partnerem akcji, która odbędzie się 10 lutego na placu im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu jest Koło Gospodyń Wiejskich Herbaciarki z Sulisławic.

Organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej liczny osób z informacją, że trwa zbiórka środków na terapię genową dla 19-miesięcznego Bartoszka Jędrasika, który choruje na SMA typu 2. Koszt terapii to aż 10,5 mln zł. Choroba ujawniła się w 11 miesiącu życia chłopczyka. W  krótkim czasie, dziecko przestało stać na własnych nóżkach, nie potrafi utrzymać równowagi. Wolontariusze organizując bicie rekordu oparli pomysł na ulubionej zabawce Bartoszka –pluszowym króliku.

Koło Gospodyń Wiejskich Herbaciarki pomaga Bartoszkowi od dłuższego czasu. Panie zorganizowały  między innymi piknik,  na którym została zainicjowana zbiórka dla Bartoszka,  wspierają licytacje i wszelkie akcje na rzecz dziecka. Wystąpiły także w programie „Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz, w którym namawiały do wpłat dla Bartoszka.

Link do zbiórki Bartoszka:

https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrasik

Bartosz Jędrasik kontra SMA2

Bartoszek kontra SMA – licytacje

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

3 thoughts on “Herbaciarki pomagają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *