KGW z powiatu makowskiego wzięły udział w konkursie “Najlepszy pączek karnawału 2023 roku”. 12.02.2023

Aktualności MAZOWIECKIE

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu makowskiego wzięły udział w konkursie “Najlepszy pączek karnawału 2023 roku.” Konkurs odbył się po raz pierwszy i cieszył dużym zainteresowaniem.

Konkurs kulinarny odbył się w niedzielę 12.02.2023 w świetlicy wiejskiej w Bobinie Wielkim, gmina Płoniawy-Bramura. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Kobiety wspierają kobiety. Współorganizatorem imprezy był wójt gminy Jakub Dudek.

Stowarzyszenie zawiązało przed rokiem, dokładnie 18 lutego 2022, kilka aktywnych kobiet. Powstało w Warszawie, ale działa na terenie całego Mazowsza. Nasze inicjatywy adresujemy do kobiet. Dzisiejsze spotkanie to piąta impreza zorganizowana przez nas w ciągu roku na Mazowszu

– mówiła prezes stowarzyszenia Dorota Subda.

Koordynatorem wydarzenia była Anna Ignatowicz, sekretarz stowarzyszenia. Anna Ignatowicz przez kilka lat była kierownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Makowie Mazowieckim, a teraz jest zastępcą dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Warszawie.

Zaprosiłyśmy do konkursu wszystkie koła gospodyń, których jest 36 w powiecie. Z zaproszenia skorzystało 29 kół i podobnych organizacji

– mówiła Anna Ignatowicz.

Każde koło miało upiec 20 pączków. Komisja konkursowa miała słodkie, lecz niełatwe zadanie: spróbować 29 pączków i wybrać najpyszniejszego.

Okazało się, że najpyszniejszy- co obwieścił wójt Jakub Dudek- jest pączek nr 15, upieczony w KGW z Drążdżewa Małego (gm. Krasnosielc), przez Wiesławę Śledzik, wiceprzewodniczącą koła.

Zaryzykowałam. Potrenowałam przez kilka dni. Kończyłam szkołę gastronomiczną, to sporo zawsze piekłam. Teraz zresztą także. Przygotowałam pączki z czterema nadzieniami: wiśniowym, truskawkowym, różanym, nutellowym. Przygotowałam pączki według tradycyjnej receptury, ale były już w bardzo nowoczesnej formie, bardziej dekoracyjne

– opowiada pani Wiesława.

Jurorom najbardziej posmakował truskawkowy pączek.

Gospodynie z Drążdżewa Małego otrzymały voucher w wysokości 1000 zł.

KGW z Bobina Wielkiego w podziękowaniu za zorganizowanie spotkania dostało pięciusetzłotową cegiełkę na zakup upragnionej zmywarki.

źródło: https://to.com.pl/kgw-z-powiatu-makowskiego-wziely-udzial-w-konkursie-najlepszy-paczek-karnawalu-2023-roku-12022023/ar/c1-17285963?fbclid=IwAR3leBqOt6jJ1B3PGEuAw_t3ziFSbRvmzU7zdhfzy01hBGBjeLCVTxut3Z4

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *