Dochód ze sprzedaży ciast od gospodyń wiejskich na leczenie Liliany i Basi

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Przed czterema kościołami sprzedawano ciasto wypieczone przez panie z piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dobra. Dochód z tej akcji przeznaczony został na leczenie dwuletniej Liliany Zielińskiej i 39-letniej Barbary Błaszczyk, matki dwóch córeczek.

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Dobra przeprowadziły akcję charytatywną na rzecz dwuletniej Lilianny Zielińskiej i Barbary Błaszczyk. Dwuletnia Liliana przeszła udar mózgu. Obecnie zmaga się z przewlekłą niewydolnością oddechową, wodogłowiem oraz zespołem uciskowym mózgu. Nie ma z nią kontaktu wzrokowego ani słownego. Karmiona jest dojelitowo. Jej stan jest unormowany, ale nadal leży w szpitalu i się nie obudziła. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji i dalszego, jak najlepszego leczenia.

Barbara ma 39 lat, kochającego męża i dwie córeczki. Stwierdzono u niej nowotwór piersi. Kiedy po operacji wracała do zdrowia okazało się, że ma przerzuty na kości. Po operacji kręgosłupa jest sparaliżowana od pasa w dół, nie może samodzielnie usiąść na wózku inwalidzkim. Jest przykuta do łóżka. Potrzebna jest codzienna rehabilitacja, tymczasem ta z NFZ jest niewystarczająca.

Panie z KGW: Mikulice, Linne, Marcinów, Potworów, Czajków, Chrapczew, Żeronice, Skęczniew, Piekary, Strachocice, Miłkowice, Rzymsko, Ostrówek, Rzechta i Długa Wieś zdecydowały się im pomóc. W niedzielę, 26 lutego, na stoiskach ustawionych pod kościołami w: Boleszczynie, Dobrej, Miłkowicach i Piekarach, sprzedawały upieczone przez siebie ciasta. Setki pojemników z przesmacznymi wypiekami rozeszły się błyskawicznie, choć trzeba było zapłacić 20 złotych. Już po pierwszej mszy zaczęło ich brakować. Niektórzy kupowali nawet po pięć porcji. W południe z braku towaru sprzedaż zakończono.

Organizatorski akcji zapewniły nas, że cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Liliany i Basi.

źródło: https://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/27372/dochod-ze-sprzedazy-ciast-od-gospodyn-wiejskich-na-leczenie-liliany-i-basi.html?fbclid=IwAR0PjNcEQ2aVTZUHgVLj5Lxzv16ROlmIGojnk3p7shNS6nf1YJiMvdJofFc

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *