Masz pomysł? Wielkopolska Wiara pomoże go zrealizować!

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Po raz kolejny wielkopolskie młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na społeczne działania. Tegoroczna pula pieniędzy w konkursie dotacji Wielkopolska Wiara to ponad 570 tys. zł. Lepiej nie czekaj do ostatniej chwili.

20 lutego 2023 r. ruszyła dziewiąta edycja Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara. O dofinansowanie mogą starać się młode organizacje pozarządowe (maksymalnie 5-letnie) oraz grupy nieformalne w imieniu własnym lub z patronem (ze wsparciem doświadczonej organizacji). Maksymalna wartość mikrodotacji to 7.000 zł. Konkursowe wsparcie corocznie dociera do mniejszych lub większych miejscowości.

Konkurs kładzie ogromny nacisk na zaangażowanie różnych grup społecznych w sprawy swojego regionu, zachęcenie ich do wyjścia z domu i współpracy w grupie.

– Dajemy szansę tym, którzy dopiero zaczynają społeczną przygodę, ale też tym, którzy kontynuują zapoczątkowane w poprzednich edycjach pomysły. Zapewniamy nie tylko środki na działania, ale też wsparcie doradców na każdym ich etapie. Myślę, że to czynniki, które wyróżniają Wielkopolską Wiarę na tle innych konkursów – mówi Joanna Piechocka, koordynatorka projektu.

Gdzie i do kiedy można składać oferty?

Oferty można składać za pośrednictwem generatora dostępnego po zalogowaniu na stronie www.pisop.org.pl [klik] do czwartku 30 marca 2023 r., do godz. 12.00. W ubiegłorocznej edycji Wielkopolska Wiara dofinansowała 95 pomysłów.

– Udział w projekcie pozwolił nam uwierzyć, że jest możliwe uzyskanie pieniędzy dla KGW. Dzięki niemu mogliśmy zrealizować przedsięwzięcia, na które brakowało funduszy z innych źródeł, a prace w ramach projektu zintegrowały mieszkańców naszej wsi – komentuje przedstawicielka jednego z wielkopolskich kół gospodyń. 

Filmowy skrót ubiegłorocznej edycji zobaczysz poniżej:

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1513985829112070

źródło: https://gostynska.pl/praca/masz-pomysl-wielkopolska-wiara-pomoze-go-zrealizowac/euA2lTIAdIgp0bhUse2U?fbclid=IwAR3kQkFxdvjpphX14Av2RQsqgN-X2o92rX4I2ed0HY2zgUpEQ-gckT9NDQw

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *