Szkolenie z pierwszej pomocy dla Kół Gospodyń Wiejskich

Aktualności MAZOWIECKIE

Niezwykle wartościową i pomocna akcję zorganizowano w Warcie. Było to szkolenie dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich, z udzielania pierwszej pomocy podczas prac polowych, ale także w domu.

W trzech punktach w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie można było więc przećwiczyć między innymi resuscytację, ale także udzielanie pomocy niemowlakowi.

– W gospodarstwie rolnym można się spotkać najczęściej z takimi obrażeniami, jak oparzenia, złamania, czy też inne urazy związane z pracami polowymi – mówiła instruktorka Karolina Janiak. – Chodzi o te podstawy, żeby wiedzieć, jak w danej sytuacji zareagować.

W planach są jeszcze dwa tego typu bezpłatne szkolenia – w w Domu Kultury w Błaszkach i Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie. Inicjatorami bezpłatnych szkoleń są: kościerzyński ODR, Powiatowy Zespół Szkół w Warcie oraz Szkoła Sportów Wodnych “Megalodon”.

źródło: https://sieradz.naszemiasto.pl/szkolenie-z-pierwszej-pomocy-dla-kol-gospodyn-wiejskich/ar/c14-9233139?fbclid=IwAR30M5VPrfS9u4KOWKTBlVIPNEgvv8_IztZl61bnX4E6HYWUE5YdipOKzwc

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *