KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH OTRZYMAŁY PO 5 TYS ZŁ! UROCZYSTY DZIEŃ KOBIET W DOMU KULTURY

Aktualności PODKARPACKIE

Z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz nowodębskich samorządowców w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Dzień Kobiet i wręczenie symbolicznych czeków na kwotę 5 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Dowiedzieliśmy się, że jest możliwość sięgnięcia po te środki, które były dość limitowane. Zwróciłem się z prośbą do pana ministra Marcina Warchoła, aby zarezerwował pulę dla Nowej Dęby i tak się stało. I mamy zapewnienie, że nie są to jedyne środki jakie jeszcze w tym roku trafią do naszych Kół Gospodyń Wiejskich – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. – Wiem, że poszkodowane jest Koło Gospodyń z Osiedla Dęba bo jako koło miejskie nie może aplikować o żadne środki, a ma swoje potrzeby. Byłem ostatnio u pań na spotkaniu. Brakuje im sprzętu, chciałyby mieć telewizor. Obiecuję, że w ciągu dwóch tygodni ten telewizor do was trafi – dodawał.

Minister Marcin Warchoł dziękując paniom za tak liczne przybycie przypomniał, jak ważną rolę w polskiej kulturze pełnią kobiety. – W naszym kraju kobiety zawsze zajmowały wyjątkową pozycję. To właśnie w Polsce kobiety jako pierwsze zyskały prawa wyborcze. Życie mężczyzny bez kobiety to proza. Z kobietą to poezja. Cieszę się, że panie tak aktywnie działają w swoim środowisku, są sercem większości wydarzeń społecznych i kulturalnych. To wsparcie które dzisiaj przekazujemy, te 5 tysięcy złotych, możecie wydać na własne potrzeby wedle uznania. Jeśli brakuje wam sprzętu, kupcie sprzęt. Jeśli potrzebujecie dołożyć do kupna strojów, kupcie stroje. Myślę, że jeszcze w tym roku uda nam się z panem przewodniczącym Damianem Diektiarenko pozyskać kolejne fundusze na wasze działania.

Wydarzenie odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Swoim Kołom Gospodyń Wiejskich towarzyszyli radni Tomasz Dryka (Chmielów), Tomasz Wolan (Jadachy) i Tomasz Kopeć (Osiedle Dęba). Na koniec wydarzenia wszystkie przybyłe panie otrzymały kwiatki i słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewniła Sylwia Dul z zespołu INVICTUS.

źródło: http://infonowadeba.pl/polityka/kola-gospodyn-wiejskich-otrzymaly-po-5-tys-zl-uroczysty-dzien-kobiet-w-domu-kultury?fbclid=IwAR01uWiDFP1A7MI5gofc_j82ffFi-XYjCMp_SGQ9TcRHn1Btm_4aTJ6NUk0

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *