Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z okazji Dnia Kobiet

Aktualności DOLNOŚLĄSKIE

– Chciałem wszystkim paniom podziękować za realizację bardzo ważnej misji, jaką pełnicie w poszczególnych gminach. Swoimi działaniami i ciężką pracą aktywizujecie mieszkańców i rozwijacie nasze małe ojczyzny- mówił minister Michał Dworczyk podczas spotkania w Łagiewnikach. To tam, na jego zaproszenie z okazji Dnia Kobiet, przyjechało kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich z powiatu dzierżoniowskiego.

Było to pierwsze tego typu spotkanie w powiecie dzierżoniowskim. Rozpoczęło się krótką dyskusją o przyszłości kół gospodyń wiejskich i możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych dla tego typu organizacji. Następnie goście wysłuchali krótkiego występu lokalnego chóru Canzona.

Jednym z punktów spotkania w Łagiewnikach był konkurs wypieków. Pierwsze miejsce zdobyło ciasto przygotowane przez KGW z Kietlina w gminie Niemcza. Drugie miejsce zajęło KGW Gilów, a trzecie KGW w Łagiewnikach reprezentujące gospodarzy. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę w postaci loterii fantowej z nagrodami, w której każda z pań miała szansę wygrać drobny upominek.

– Gdy obejmowałem urząd wójta Łagiewnik w naszej gminie nie było żadnego koła gospodyń wiejskich. Dzisiaj jest ich dziewięć. Dziękuję wam za to, że jesteście, że działacie i że przyjęłyście zaproszenie – podkreślał wójt Łagiewnik Jarosław Tyniec, który na zakończenie Dnia Kobiet, wspólnie z ministrem Michałem Dworczykiem wręczył każdej z pań po tulipanie.

źródło: https://doba.pl/ddz/artykul/powiatowy-zjazd-kol-gospodyn-wiejskich-z-okazji-dnia-kobiet-zobacz-wideo-foto-/63911/0?fbclid=IwAR2exsAaQrBNrYP6AgCU5Gbxjz5vBU1aXERh6WACWrMuqGNwiBGY3y_MAjc

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *