Znicze już niepotrzebne? Koło Gospodyń Wiejskich w Wąsewie ma na nie sposób

Aktualności

W piątek 10 marca w ramach inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Wąsewie, zrealizowano niezwykłe zadanie, które ma na celu zmniejszyć ilość odpadów na cmentarzu parafialnym w Wąsewie. Na cmentarzu powstały dwa specjalne regały, na których można ustawiać znicze, które już nie są potrzebne, ale są w dobrym stanie. Każdy, kto chce, może z nich skorzystać i bezpłatnie zapalić znicze swoim bliskim. Dzięki temu, dobre jeszcze znicze mogą być ponownie wykorzystane, a do koszy trafi mniej odpadów. Realizacja tego zadania nie byłaby możliwa bez społecznej pracy członków KGW w Wąsewie, którzy sami wykonali i zamontowali regały. Wsparcie finansowe na ten cel pochodziło ze środków inicjatywy lokalnej: z gminy Wąsewo oraz Parafii pw. Narodzenia NMP w Wąsewie.

Inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Wąsewie jest godna naśladowania i przede wszystkim, pokazuje, że lokalne społeczności mogą samodzielnie działać na rzecz ochrony środowiska. Niewątpliwie, ma to także pozytywny wpływ na świadomość ekologiczną mieszkańców i ich chęć do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Działania takie jak ta inicjatywa powinny być promowane i zachęcać do działań na rzecz ochrony środowiska. Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów i dbania o nasze środowisko, na przykład poprzez recykling, ograniczenie zużycia plastikowych przedmiotów lub poprzez wsparcie lokalnych inicjatyw, takich jak ta zrealizowana w Wąsewie.

źródło: https://www.ostrowmaz24.pl/art/43371/znicze-juz-niepotrzebne-kolo-gospodyn-wiejskich-w-wasewie-ma-na-nie-sposob?fbclid=IwAR0SMR_x5X3As_xx9F-hmVBvpIsAOL4aAu4LgyOQhlzOVLpZNelgvjnKFh4

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *