Granty dla seniorów

Aktualności Dotacje i konkursy

Tylko do 20 marca KGW mogą aplikować w Konkursie ,,Złoty Wiek. Granty aktywizacyjne na lokalne inicjatywy realizowane przez seniorów i dla seniorów”, którego IV Edycję ogłosiła Fundacja Wspólnota Pokoleń.

W ramach konkursu można uzyskać wsparcie w wysokości: 4 tys. , 10 tys. lub 20 tys. brutto. Wniosek nie może zostać złożony na kwoty niższe niż kwoty wskazane w danej kategorii W przypadku złożenia wniosku na kwoty niższe, wniosek nie będzie brany pod uwagę przy rozpatrywaniu.  Wniosek może być  natomiast sporządzony na kwotę wyższą niż kwoty, wskazane w danej kategorii  pod warunkiem, że wnioskodawca nadwyżkę pokryje z własnych środków.

 Uwaga, projekt dedykowany jest dla tzw. młodych organizacji pozarządowych, czyli takich, które zostały wpisane do KRS  nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o udzielenie mikrograntów. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie może przekraczać 30 tys. zł. 

Wnioski składamy przez generator:

https://generator.wspolnotapokolen.pl/login

Koniecznie zapoznajmy się z regulaminem Konkursu:

https://wspolnotapokolen.pl/wp-content/uploads/2023/03/FWP_regulaminZlotyWiek_4edycja-akt.pdf

Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *