Koła gospodyń wiejskich z gminy Kościerzyna mają pomysły, jak promować Kaszuby

Aktualności KUJAWSKO-POMORSKIE

Dwudniowe warsztaty dla kół gospodyń wiejskich z gminy Kościerzyna okazały się strzałem w dziesiątkę! Aktywne panie chcą promować urokliwe Kaszuby i zachęcać turystów do odwiedzania tego regionu.

Koła gospodyń wiejskich to siła napędowa wsi. Aktywne panie mają głowę pełną pomysłów na to, jak zaktywizować lokalną społeczność. A jak wiadomo, w grupie siła, dlatego też w Skorzewie zorganizowano szkolenie dla działaczek kół gospodyń wiejskich z gminy Kościerzyna

W spotkaniu wzięły udział panie z: KGW Kłobuczyno, KGW Mały Klincz, KGW Loryniec, KGW Wielki Klincz, KGW Kościerska Huta, KGW Wąglikowice, KGW Sarnowy i KGW Nowy Klincz.

Sporo uwagi poświęcono promocji i współpracy, a w tajniki tych zagadnień wprowadziła Patrycja Weiher-Maliszewska z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”. Wszystko wskazuje na to, że już w tym roku zaowocuje to współpracą przy promowaniu niezwykle malowniczych Kaszub.

Co ciekawe, korzystając z okazji, że w Skorzewie zgromadziła się tak liczna grupa kobiet, druhowie z OSP Wielki Klincz Piotr Socha i Paweł Skwierawski przeprowadzili praktyczny instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ta wiedza może uratować komuś życie. Była także okazja, by porozmawiać o współpracy w zakresie promocji z przedstawicielami Urzędu Gminy Kościerzyna, wójtem Grzegorzem Piechowskim, zastępcą wójta Grzegorzem Świtałą, dyrektorem Zakładu Sportu Kultury i Turystyki Grzegorzem Daszkowskim i sekretarz gminy Katarzyną Knopik.

Kolejny dzień panie poświęciły na warsztaty „Kaszubskie kwiaty z bibuły”, podczas których udało się przygotować dekoracje na zbliżające się Święta Wielkanocne.

– Liczymy, że czas spędzony w Skorzewie i rozmowy tam prowadzone zaowocują nowymi formami współpracy pomiędzy kołami gospodyń wiejskich w gminie Kościerzyna – mówi Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna.

Dodajmy, że koła gospodyń wiejskich są obecne podczas równego rodzaju targów i imprez odbywających się w regionie. Podczas tych wydarzeń zwykle promują fantastyczną kuchnię kaszubską.

źreódło: https://koscierzyna.naszemiasto.pl/kola-gospodyn-wiejskich-z-gminy-koscierzyna-maja-pomysly/ar/c13-9245477?fbclid=IwAR0EKkvjt2PckCszJbnalbH8Ex5zuvXRahxBZDsqGLc2O4ts4Nk7CJ6FozE

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *