Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Urbanowie na wesoło!

Aktualności WIELKOPOLSKIE

W sobotnie popołudnie, 18 marca w świetlicy wiejskiej w Urbanowie odbył się gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – był on związany z obchodami 725-lecia tej miejscowości. Wzięło w nim udział jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy Opalenica.

To był turniej pełen emocji!

W turnieju wzięły udział panie z jedenastu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opalenica – KGW Dakowy Mokre, KGW Jastrzębniki, KGW Łagwy, KGW Łęczyce, KGW Niegolewo, KGW Porażyn Wieś, KGW Rudniki, KGW Terespotockie, KGW Troszczyn, KGW Uścięcice oraz KGW Wojnowice. Panie z KGW w Urbanowie nie wzięły udziału w zmaganiach, podobnie jak KGW z Opalenicy, gdzie uczestniczki niestety się rozchorowały. Organizatorem turnieju był Urząd Miasta w Opalenicy i KGW w Urbanowie.

Na uczestników czekało aż pięć konkurencji – w tym przede wszystkim konkurencje sprawnościowe.

Jakie konkurencje czekały na uczestniczki?

Pierwszą konkurencją, która rozpoczęła zmagania w turnieju było ubijanie piany z jajek. Uczestniczki, które ubiły jajka na „sztywno” dopiero kończyły konkurencję. A skąd sędziowie wiedzieli, czy udało się to paniom? Ponieważ po zakończonym zadaniu trzeba było podnieść miskę wysoko nad głowę i udowodnić, że nic z niej nie wylatuje.

Następnie panie stanęły do konkurencji, która sprawdzała ich umiejętności zręcznościowe – jedna z członkiń KGW, wytypowana przez resztę, musiała trafić pyrą do wiaderka.

Potem było już tylko ciężej. Trzecia konkurencja niesamowicie zmęczyła uczestniczki zmagań – był to marsz po gazetach. Jednak i tutaj konkurencja była ogromna a panie nie dawały łatwo za wygraną.

Czwarta konkurencja rozbawiła zarówno wszystkich obecnych w świetlicy wiejskiej, jak i same startujące w zabawie. Na sznurku, do pasa zostało paniom przywiązane jabłko, którym później musiały tak „bujać”, aby przesunąć leżącą na podłodze paczkę zapałek.

Ostatnia konkurencja została przygotowana dla najzwinniejszych kobiet z KGW. Nazywała się ona „fartuszek” i polegała na jak najszybszym ściągnięciu fartuszka z jednej z pań, aby druga mogła go założyć.

– Uśmiech i emocje, to jest wszystko, co tutaj dzisiaj widzimy. Cieszę się bardzo, że wszystkie KGW z terenu gminy Opalenica wzięły udział w tych zmaganiach. To turnieje, które kiedyś były bardzo często organizowane, a tutaj u nas – w Urbanowie, po raz pierwszy. Najważniejsze dla mnie jest to, że Urbanowo, które będzie obchodzić w tym roku swoje 725-lecie – obchodzi je w tak wielu wydarzeniach. Bardzo cieszy mnie również ogromne zaangażowanie mieszkańców

– powiedział podczas zmagań włodarz, Tomasz Szulc. Burmistrz Opalenicy pogratulował również wszystkim nagrodzonym.

Każda z pań za kreatywność i profesjonalne podejście do tematu zasługuje na wygraną. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

– docenił.

Pierwszy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich przeszedł już do historii. Dobra zabawa, niesamowita atmosfera i integracja mieszkańców – tak w skrócie można podsumować to marcowe popołudnie w Urbanowie.

A jak ostatecznie zakończyła się klasyfikacja?

 1. KGW Uścięcice
 2. KGW Wojnowice
 3. KGW Dakowy Mokre
 4. KGW Porażyn Wieś
 5. KGW Jastrzębniki
 6. KGW Niegolewo
 7. KGW Troszczyn
 8. KGW Terespotockie
 9. KGW Łagwy
 10. KGW Rudniki
 11. KGW Łęczyce

źródło: https://nowytomysl.naszemiasto.pl/turniej-kol-gospodyn-wiejskich-w-urbanowie-na-wesolo/ar/c13-9252565?fbclid=IwAR3AYyXdq5cnawoXg1C0s72j-xNdrJpEbIE2vm8bdXOLjQ1W6trMSOHvW-k

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *