Jarmark pełen tradycji

Aktualności Kalendarium KUJAWSKO-POMORSKIE

Podczas Grudziądzkiego Jarmarku Wielkanocnego będzie można skosztować specjałów kół gospodyń wiejskich z powiatu grudziądzkiego, wziąć udział w warsztatach, kupić piękne rękodzieło  i posłuchać znakomitej muzyki ludowej.

Grudziądzki Jarmark Wielkanocny odbędzie się na Rynku w Grudziądzu 1 kwietnia w godzinach 10:00-16:00.Na wydarzenie zaprasza Biuro Regionalne Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Łysomicach. Uświetnią go także twórcy ludowi z Borów Tucholskich, Pałuk oraz Ziemi Chełmińskiej, którzy przywiozą ze sobą piękne wyroby rękodzielnicze.

Atrakcją kiermaszu będą warsztaty rzeźby w drewnie, prowadzone przez mistrza Zygmunta Kędzierskiego. Młodzi adepci sztuki powyżej 10. roku życia będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu zabawek ludowych. Warsztaty odbędą się w Spichlerzu nr 45. Na warsztaty należy się zapisać pod adresem: lysomice@nikidw.edu.pl.

Muzycznie wydarzenie oprawią Kapela Chełmińska oraz grupa „agregandado” z Torunia, grająca tradycyjne pieśni i melodie pochodzące z Ziemi Chełmińskiej oraz Kujaw.

Współorganizatorem jarmarku jest Miasto Grudziądz. Pani Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi objęła go honorowym patronatem.

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *