Koła dla chorych dzieci

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dwa tysiące ciasteczek wielkanocnych udekorowały Panie z Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci, przebywające na oddziałach szpitali we Włoszczowie i Kielcach.

Ciasteczka w kształcie jajek idealnie pasują koszyczka wielkanocnego. Od dziś (27 marca )  można je kupić we włoszczowskiej cukierni Migoń, która je upiekła i tym samym wsparła akcję charytatywną. . Przepięknie zostały ozdobione przez Panie z Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Ciasteczka będą też dostępne na stoiskach kół gospodyń wiejskich podczas kiermaszu, który 3 kwietnia organizuje Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Będzie je można także kupić w tutejszych  szkołach podstawowych i średnich.

Cały dochód z ich  sprzedaży  zostanie przeznaczony na rzecz chorych dzieci, które przebywają na oddziałach szpitali we Włoszczowie i Kielcach.
Pomysłodawczyniami niezwykłej akcji są panie: Małgorzata Gusta, członek Zarządu Powiatu oraz Beata Bąk, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW.

To nie pierwsza świąteczna akcja Pań z Powiatowej Rady KGW, przed Świętami Bożego Narodzenia ulepiły dwa tysiące pierogów i przekazały je na Wigilię dla osób samotnych i potrzebujących organizowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

Zachęcamy do wspierania pięknej inicjatywy.

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *