Jak gospodynie z Marianowa ugościły strudzonych wędrowców

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Nakarmiły i napoiły. A wszystko dzięki temu, że w sobotę pracowały nad swoją wielkanocną palmą Posłuchajcie jak pracowite gospodynie z Marianowa ugościły zmęczonych pielgrzymów.

Piękna, duża, kolorowa, przybrana kwiatami z bibuły, które powstały już tydzień wcześniej. Tak wyglądać będzie palma, która powstawała w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Marianowie (gm. Kawęczyn), w związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową. Pracowały nad nią panie z Koła Gospodyń Wiejskich Marianki.

Podczas gdy dekoracja trwała w najlepsze, do budynku zbliżyła się grupa wędrowców. Okazało się, że to piesza pielgrzymka z Konfraterni Świętego Apostoła Jakuba Starszego Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie p.w. NMP Królowej Polski, z ks. płk. dr. Zbigniewem Kępą i Markiem Sokołowskim na czele.

Choć byli to dla nas niespodziewani goście, ugościliśmy ich ciepłą herbatą i słodkością. Jednak najważniejsze to wspólna rozmowa z pielgrzymami a pytań i odpowiedzi było bez liku – relacjonują gospodynie z Marianowa. Goście byli pod wrażeniem ich pracy i działalności a one z kolei ich poświęcenia i podjętego trudu wędrówki. Po noclegu i porannej mszy w kościele, pątnicy wyruszyli w dalszą drogę, do celu swojej pielgrzymki – Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Łukasz Bełdowski
Redaktor serwisu, fotograf, producent filmów reportażowych i dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *