Będziemy na Świętokrzyskim Festiwalu Smaków

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich został partnerem Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków, który rusza 30 kwietnia w Parku Etnograficznym w Tokarni. Wydarzeniu towarzyszy konkurs kulinarny, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Majówkowy przysmak” .

Organizatorami jednej z największych imprez plenerowych w woj. świętokrzyskim są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Echo Dnia oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.  Festiwal trwa w dniach 30 kwietnia -1 maja 2023 roku. Mogą wziąć w nim  udział koła z całej Polski. KGW nie płacą za stoisko handlowe, lecz powinny wysłać zgłoszenie do organizatora kartę zgłoszeniową.

Zapraszamy także na stoisko Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich, chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

Koła, które chcą wziąć udział w konkursie kulinarnym „Majówkowy przysmak” powinny przysłać  dodatkową kartę zgłoszeniową, najpóźniej do 21 kwietnia 2023 r. na adres: warsztaty@mwk.com.pl .

Jury przewodził będzie Michał Markowicz , szef kuchni oraz nauczyciel kucharzy.  W gronie jurorów znajdzie się także przedstawiciel PZ KGW.

Konkurs będzie  przeprowadzony  30 kwietnia 2023 r. i tego dnia zostanie rozstrzygnięty. Zwycięskie koła otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy proszą  o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Konkurs na najpiękniejsze stoisko odbędzie się następnego dnia (01.05). Tutaj także przewidziane są nagrody rzeczowe.

Na scenie zaprezentują się znakomite zespoły ludowe z Kielecczyzny, odbędą się konkursy dla publiczności, warsztaty, pokazy kulinarne oraz lekcje pokazowe.

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w Świętokrzyskim Festiwalu Smaków.

Fot. Echo Dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *