KGW Markocice z marszałkowską nagrodą

Aktualności DOLNOŚLĄSKIE

Przedstawiciele 24 kół gospodyń wiejskich z całego regionu zaprezentowali świąteczne potrawy oraz rękodzieło podczas tradycyjnej prezentacji stołów wielkanocnych, palm i pisanek. Wydarzenie zorganizowano w wałbrzyskiej galerii Victoria.

Prezentacja Tradycyjnych stołów Wielkanocnych to piękne wydarzenie i ukłon w stronę tradycji. Jest wspaniałą okazją do zaprezentowania różnorodności, a jednocześnie pokazania młodemu pokoleniu naszego dziedzictwa i historii. Przy tej okazji życzę wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Spotkanie było okazją do wręczenia upominków oraz wyróżnień i pamiątkowych dyplomów. Z rąk wicemarszałka Grzegorza Macko odebrali je:

W kategorii Palma Wielkanocna:

I miejsce – KGW w Czarnym Borze
II miejsce – KGW „MARKOCICE” w Bogatyni
III miejsce – KGW CHOCIANOWIEC
Wyróżnienie – KGW BARTOSZOWIANKI

W kategorii Pisanka Wielkanocna:

I miejsce – KGW „ARTYSTYCZNE PIECOWICE” w Piecowicach
II miejsce – KGW Konradówka – Piotrowice
III miejsce – KGW w Laskach
Wyróżnienie – KGW „SZCZODROWIANKI” w Szczodrowie


Wydarzenie zgromadziło wielu wystawców oraz 6 zespołów ludowych, a przy jego organizacji Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego współpracował wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Wśród gości nie zabrakło także przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Celem Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu.

Prezentację otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Jego Ekscelencją Biskupem Markiem Mendykiem.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *