Pomysłowe pisanki i piękne palmy

Aktualności POMORSKIE

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie zorganizowała dwa świąteczne konkursy. Pierwszy z nich na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2023” skierowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale miał również kategorię, z której skorzystali dorośli mieszkańcy gminy.

Pierwsze miejsce zdobyły panie z KGW Brzeźno Lęborskie. Drugie miejsce przyznano KGW Kaczkowo, a trzecie – KGW Rozłazino.

Wyróżnienia otrzymały: KGW Bożepole Wielkie, KGW Świetlino, KGW Dzięcielec, KGW Łęczyce.

Na konkurs nadesłano ponad 200 prac plastycznych. Większość to prace przestrzenne, ale są też niezwykle kunsztowne prace płaskie, w formie wyklejanek czy witraży. Wszystkie pisanki były kolorowe i pomysłowe. Wybór laureatów spośród autorów tak pięknych prac nie był łatwy. Organizatorzy mają nadzieję, że ze wszystkimi uczestnikami spotkają się również w kolejnych konkursach.


Kolejny świąteczny konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” był skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Łęczyce. Palmy były przepiękne! Uroczyste podsumowanie konkursu w Kisewie miało formę wspaniałego spotkania pełnego śmiechu, konkursów, rozmów i …pyszności. Komisja konkursowa oceniając palmy brała pod uwagę przede wszystkim naturalne materiały, tradycyjny sposób wykonania palm i staranność.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich i zapraszają do udziału w kolejnych konkursach.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *