Jarmark Agroturystyczny – konkursy i świetna zabawa

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

„Nadziane po chłopsku” – to hasło przewodnie tegorocznego konkursu kulinarnego, który odbędzie się 28 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni podczas XVIII Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są koła gospodyń wiejskich z całej Polski, wystarczy do 5 maja wysłać zgłoszenie.

Koła z Polski podczas wydarzenia mogą prezentować na stoiskach ofertę swojego Regionu oraz startować w konkursie kulinarnym, lecz zgodnie z regulaminem, zgłoszone potrawy powinny być związane geograficznie z Regionem Świętokrzyskim. Powinny być także wytwarzane na małą skalę, tradycyjnymi metodami, wywodzić się z tradycji kultywowanych w Regionie i zwyczajów. Oprócz walorów smakowych ocenie podlegać będzie również związek z tematyką konkursu oraz sposób serwowania potrawy przez wystawcę.

Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie przeczytajcie szczegóły wydarzenia, regulamin konkursu oraz informacje dla kół gospodyń wiejskich.

Organizatorami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

Zgłoszenia na XVIII Jarmark Agroturystyczny należy dostarczyć najpóźniej do  5 maja 2023 r. Osobą do kontaktu ze strony Urzędu Marszałkowskiego jest Pani Sylwia Skuta, tel. 41 395 15 38, email: sylwia.skuta@sejmik.kielce.pl

Tegoroczny Jarmark Agroturystyczny  będzie obfitował w wiele atrakcji:

„Swojskie klimaty i świętokrzyskie smaki” to giełda agroturystyczna, podczas której chętne instytucje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz gospodarstwa agroturystyczne będą promować i prezentować swoją ofertę pobytową oraz posiadane atrakcje. Jest to również doskonała okazja, by zaprezentować walory turystyczne i kulturowe  z różnych Regionów Polski. Odbędą się dwa konkursy: kulinarny „Nadziane po chłopsku” oraz „Na najpiękniejsze stoisko Jarmarku”.

Na scenie wystąpią: Ignacowianki, Zespół Pieśni i Tańca Piekoszowianie, Zespół Domaszowianie, Zespół Bolechowiczanie, Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty oraz Piękni i Młodzi.

Odbędą się pokazy tradycyjnych rzemiosł, pokazy obrzędowe, kiermasze wyrobów ludowych. Atrakcje dla dzieci (gry, zabawy i konkursy z nagrodami) tzw. „Agrostrefa dla dzieci”: wiejska FotoBudka, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla rodzin z dziećmi, warsztaty artystyczne związane z tradycjami i folklorem regionu świętokrzyskiego np.: warsztaty robienia wycinanek, prezentacje, gry i zabawy partnerów biorących udział w Jarmarku Agroturystycznym, gry i zabawy dawne zorganizowane przez Muzeum Wsi Kieleckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *