Koło Gospodyń Wiejskich Występy zaproszone przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę do Pałacu Prezydenckiego.

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

Koło Gospodyń Wiejskich Występy zostało zaproszone przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11. Przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich Występy w gminie Krasocin zwiedzą Pałac Prezydencki. Zaplanowane jest również spotkanie i rozmowy z małżonką prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatą Kornhauser-Dudą.

To nie będzie pierwsza wizyta Koła Gospodyń Wiejskich Występy w Warszawie na zaproszenie Agaty Kornhuser-Dudy. We wrześniu 2021 roku, podczas głównych uroczystości Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, KGW Występy zostało nagrodzone za zwycięstwo w krajowym finale konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodę wręczyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Podczas uroczystości reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich gościła prezydencka Parę – Andrzeja Dudę i Agatę Kornahauser-Dudę na swoim stoisku.

Z kolei 29 października 2021 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Występach, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, gościło po raz kolejny w Pałacu Prezydenckim. Tym razem na spotkaniu podsumowującym Dożynki Prezydenckie 2021 z udziałem Pary Prezydenckiej.

Kolejna wizyta w Warszawie miała miejsce 11 września 2022 roku na dziedzińcu Belwederu. Ru z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser–Dudy odbyło się tradycyjne święto plonów – Dożynki Prezydenckie. Na specjalne zaproszenie Kancelarii Prezydenta wzięła w nim udział reprezentacja Gminy Krasocin, na czele z KGW Występy. Oprawę muzyczną, zarówno w części konkursowej, jak i wystawienniczej, prezydenckiego święta plonów poprowadziła Krasocka Kapela na specjalne zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Warszawie wystąpiła w składzie w składzie sześcioosobowym, byli to wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Mariola Pawlicka, Leopold Kwapisz, Krystian Pawłowski, Gabriel Kowalczyk i Jan Kusa. Gra naszych muzyków, którzy wtedy prawdopodobnie pierwszy raz wystąpili w takim składzie, zrobiła prawdziwą furorę wśród uczestników Dożynek Prezydenckich.

Wcześniej, 20 czerwca 2022 roku, Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda odwiedziła gminę Krasocin, gdzie spotkała się ze społecznością Koła Gospodyń Wiejskich w Występach, które zwyciężyło w pierwszej edycji Konkursu Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *