Dzieci z Łubowa uczyły się o pszczołach. KGW realizuje kolejny projekt

Aktualności ZACHODNIOPOMORSKIE

Koło Gospodyń Wiejskich w Łubowie realizuje projekt „Z lasu, z pola i z ogrodu – z naturą nam po drodze!” w ramach grantu „Moje miejsce na Ziemi” z Fundacji ORLEN. Tematyka działań skupiła się przede wszystkim na tematach i zadaniach proekologicznych oraz pokazaniu tego, jak ważna w życiu człowieka jest natura. 

Tym razem Koło Gospodyń Wiejskich z Łubowa zaprosiło najmłodszych mieszkańców na warsztaty pszczelarskie pod hasłem „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”.

We wtorek, 18 kwietnia, uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym, które dotyczyło tematyki pszczelarskiej. W trakcie warsztatów dzieci zapoznały się z życiem i pracą tych owadów, mogły zza szklanej szyby oglądać pracę pszczół w ulu.

– Pouczająca i ciekawa lekcja była dla uczniów niezwykłym doświadczeniem. Przedstawicielka Pasieki IMAGO z wielką pasją opowiadała o słodkim skarbie z ula. Dzieci zadawały wiele pytań, a bartniczy świat stanął przed nimi otwartymi drzwiami Każde z nich poznało korzyści płynące ze spożywania miodu, dzieci wykonały także małe świeczki z pszczelego wosku – relacjonują inicjatorzy warsztatów.

To nie ostatnie proekologiczne działania, które będą realizowane przez KGW Łubowo.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *