KGW Lasy maszeruje z kijami, by uczcić 550 lat Województwa Lubelskiego

Aktualności LUBELSKIE

Od kilku lat Koła Gospodyń Wiejskich na naszym terenie przeżywają drugą młodość. Realizują wiele ciekawych projektów dzięki którym aktywizują swoje społeczności. Dbają przy okazji o lokalne tradycje, promują swoje małe Ojczyzny i znajdujące się na ich terenie atrakcje turystyczne, ale także zachęcają mieszkańców do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie dotyczące właśnie zdrowego stylu życia i rekreacji, w połączeniu z turystyką i poznawaniem historii Lubelszczyzny, realizuje właśnie Koło Gospodyń Wiejskich miejscowości Lasy z gminy Kraśnik.

Projekt o którym mowa nosi nazwę „550 km na 550-lecie Województwa Lubelskiego”. KGW z Lasów otrzymało na jego realizację dofinansowanie z samorządu wojewódzkiego. Zakłada on pokonanie przez uczestników, w formie marszów nordic walking, co najmniej 550 km i w ten sposób uczczenie przypadającego w tym roku jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego. Przy okazji ich uczestnicy poznawać będą historię Lubelszczyzny oraz jej atrakcje.

Pierwsze z wydarzeń wpisujące się w ten projekt miało miejsce w sobotę 6 maja. Udział wzięło w nim około 50 osób. Uczestników spotkania na początek czekała rozgrzewka i krótka nauka techniki marszu nordic walking. Przeprowadził je instruktor Paweł Bieleń z grupy Kraśnik na kijach działającej przy Kraśnickim Stowarzyszeniu Sportowym Bebek Jedynka.Po nich przedstawicielki KGW poprowadziły uczestników po drogach, przylegającego do miejscowości Lasy, leśnictwa Rudki. Trasa liczyła ponad 11 km. W trakcie marszu była okazja do dalszej nauki prawidłowej techniki NW, ale także integracji i korzystania z uroków wiosny. Na mecie na uczestników akcji czekały ognisko z kiełbaskami, słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.Przed członkami KGW miejscowości Lasy jeszcze dwa wydarzenia w ramach projektu. Jeden z marszów zaplanowany jest wokół zalewu w Janowie Lubelskim, a drugi ponownie na naszym terenie, tym razem w kierunku Urzędowa.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *