W Borzysławiu wypuszczono balony, by uczcić pamięć 8-letniego Kamila z Częstochowy

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Śmierć Kamilka z Częstochowy wstrząsnęła całą Polską. Pogrzeb chłopca odbył się w sobotę, 13 maja. Tego dnia symbolicznie pożegnano go w wielu miejscowościach. Również w Borzysławiu w gminie Grodzisk wypuszczono do nieba białe balony.

Chłopiec stał się ofiarą przemocy domowej. Oprawcami byli jego matka i ojczym. Lekarze walczyli o życie Kamilka ponad miesiąc. Chłopczyk przebywał w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Kamil miał liczne obrażenia ciała – między innymi poparzoną głowę, klatkę piersiową i kończyny. Jak przekazali lekarze, oparzenia obejmowały blisko jedną czwartą powierzchni ciała.

W poniedziałek rano, 8 maja, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach przekazało tragiczne wieści – życia pobitego i poparzonego chłopca nie udało się uratować.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W dniu pogrzebu chłopca w całym kraju odbywały się oddolne akcje, by uczcić jego pamięć. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Borzysławiu dzieci wypuściły do nieba białe balony, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu chłopcu.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *