Rekordowa „Bitwa Regionów”

Aktualności

Do udziału w VIII edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” zgłosiło się aż 3528 kół gospodyń wiejskich. To najwyższa w historii konkursu liczba uczestników. Odbyły się już pierwsze eliminacje powiatowe.

Najwięcej kół gospodyń wiejskich zgłosiło się do „Bitwy Regionów” w województwach: wielkopolskim (509), mazowieckim (473) i kujawsko-pomorskim (332).

W niektórych województwa ruszyły właśnie pierwsze eliminacje powiatowe, będą trwały  przez cały maj, zgodnie z harmonogramem : https://bitwaregionow.pl/harmonogram/

Konkurs odbywa się w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja nadesłanych 3528 zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Następną jest prezentacja dań podczas wydarzeń odbywających się na terenie danego powiatu. Koła, które zajęły pierwsze miejsce w powiecie, przechodzą do etapu wojewódzkiego. Te koła, które otrzymają największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich, w październiku spotkają się na wielkim finale.

Zwycięzcy każdego etapu otrzymają atrakcyjne nagrody, a najlepsze koło otrzyma nagrodę dodatkową –wyjazd dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się w Unii Europejskiej, na których stoisko będzie eksponował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich jest Partnerem „Bitwy Regionów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *