Pieniądze na wiejskie potańcówki

Aktualności Dotacje i konkursy

Nawet 10 tys. zł mogą otrzymać koła gospodyń wiejskich na organizację „zabawy na dechach”. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił program grantowy Potańcówki Wiejskie. Nabór rusza 22 maja.

Oprócz kół gospodyń wiejskich o dofinansowanie mogą ubiegać się także ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury.

W ramach programu Potańcówki Wiejskie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 000 zł.

Nabór wniosków rozpocznie się 22 maja i będzie trwał do 16 czerwca. Po tym czasie wnioski zostaną poddane ocenie formalnej oraz merytorycznej. Ogłoszenie wyników programu nastąpi na koniec lipca.
Potańcówki trzeba będzie zorganizować w czasie od  sierpnia do października.

„Dofinansowujemy organizację potańcówek na obszarach wiejskich. Naszym założeniem jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.” – czytamy na stronie Instytutu.

Ważne jest zatem, aby wypełniając wniosek o dofinansowanie mieć na uwadze miejscowe tradycje, charakterystyczne dla danej wspólnoty kulturowej, regionu,subregionu etnograficznego lub grupy etnograficznej, gdzie organizowana będzie potańcówka. Wyższą ocenę otrzymają wnioski, które uwzględnią rolę lokalnej gwary i strojów ludowych.

Wnioski do Programu składane będą wyłącznie elektroniczne za pomocą generatora wniosków Witkac. Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, przy czym w ramach jednego wniosku można ubiegać się o dofinansowanie organizacji więcej niż jednej potańcówki, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej kwoty dofinansowania tj. do 10 000 zł.

Przed złożeniem wniosku koniecznie należy zapoznać się z regulaminem Programu oraz jego załącznikami. Znajdują się tu między innymi wykaz kosztów kwalifikowanych oraz informacje co będzie odgrywało największą rolę przy ocenie wniosku. Organizatorzy konkursu umieścili na stronie https://nikidw.edu.pl/potancowki-wiejskie/?fbclid=IwAR3BZhZwK4q_wo1KyR-YXdq4neDOH8Lksf9mj90_sSyBDXLVTEJ9nyYBphc wszelkie pomocne dokumenty, między innymi wzory: wniosku, umowy oraz sprawozdania.

Informacji dotyczących Programu Potańcówki Wiejskie udzielają także

Paulina Rutkowska, email: paulina.rutkowska@nikidw.edu.pl, tel. 506 582 324 oraz

Joanna Turek, email: joanna.turek@nikidw.edu.pl, tel. 511 543 377.

3 thoughts on “Pieniądze na wiejskie potańcówki

  1. Super pomysl, i swietna inicjatywa dla Kol, zawsze jest problem z pieniedzmi i jakby byla taka kwota to mozna bardzo duzo zrobic dla mieszkancow okolicznych miejscowosci a rownoczesnie zintegrowac ludzi

  2. Superrrr,Cepterki już się cieszą,marzymy o takich potańcówkach i takie mieliśmy plany na to lato, a tu taka niespodzianka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *