Konkurs na przepis z jabłkiem

Aktualności Dotacje i konkursy

„Jabłkowa pokusa” to konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, który ogłosiła Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”.  Nabór wniosków trwa do 4 czerwca.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy, pierwszy polega na przesłaniu przez KGW przepisu na autorskie danie, którego jednym z głównych składników jest jabłko. Zgłoszenie należy przesłać poprzez generator wniosków znajdujący się na stronie Fundacji  (www.pomaganie-krzepi.pl/generator) do dnia 4 czerwca do godz. 23:59.

Komisja konkursowa wybierze 24 najlepsze przepisy i zaprosi zwycięskie KGW do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w Akademii Kulinarnej Studio A w Toruniu 7 lipca. Tutaj trzeba będzie  przygotować i zaprezentować przed Komisją konkursową danie, wykonane według  przepisu, który został przesłany. W tej konkurencji wyłonionych zostanie pięć zwycięskich KGW.  Nagrodami głównymi w Konkursie są nagrody rzeczowe (mały sprzęt AGD oraz produkty Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A.)

Koła, które zajęły od I do III miejsca będą zaproszone na festiwal kulinarny i zmierzą się  w tzw. „live cooking” (tj. gotowaniu na żywo) o nagrodę publiczności. KGW z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę rzeczową o wartości do 2.000,00 zł brutto.

Ważne daty:

– Przesyłanie zgłoszeń konkursowych: do 4 czerwca 2023 r.do godz. 23:59

– Ogłoszenie KGW zakwalifikowanych do II etapu Konkursu: 16 czerwca 2023r.

– Przeprowadzenie II etapu Konkursu oraz ogłoszenie wyników: 7 lipca 2023 r. w Akademii Kulinarnej Studio A w Toruniu.

–  „Gotowanie na żywo” podczas kulinarnego festiwalu: wrzesień 2023 r.

Strona organizatora:  https://www.pomaganie-krzepi.pl/lang,pl

Regulamin konkursu: https://www.pomaganie-krzepi.pl/plik,11100,regulamin-konkursu-kulinarnego-dla-kgw-jablkowa-pokusa-pdf.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *