Bitwa Regionów – Harmonogram

Aktualności Kalendarium

Przybywa dat i miejsc, w których rozegrają się I etapy VIII edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich „Bitwa Regionów”.

W  maju ruszyły zmagania kół gospodyń wiejskich w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”. W niektórych powiatach już zostały rozstrzygnięte I etapy, które wyłoniły zwycięskie koła i dały im przepustkę do II etapu. Wiele KGW dopiero przygotowuje się do oczarowania komisji konkursowej swoimi daniami.

Na stronie organizatora wydarzenia znajduje się harmonogram konkursów w ramach I etapu, który na bieżąco jest uzupełniany. Warto go obserwować : https://bitwaregionow.pl/harmonogram/.

Celem konkursu „Bitwa Regionów” jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *