Rzuty ziemniakami i narty na trawie. KGW zaprasza na Spartakiadę

Aktualności MAZOWIECKIE

Koło Gospodyń Wiejskich „Boleścianki” w Bolestach zaprasza na Pierwszą Mazowiecką Spartakiadę Kół Gospodyń Wiejskich. Drużyny złożone z gospodyń i gospodarzy zmierzą się w ośmiu dyscyplinach. Patronem medialnym wydarzenia jest Słowo Podlasia.

Rywalizacja KGW odbędzie się w sobotę, 17 czerwca o godzinie 11:00 na boisku sportowym w Olszance. Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 5 czerwca na adres e-mailem kgwbolescianki@interia.pl lub pocztą tradycyjną: Koło Gospodyń Wiejskich „Boleścianki” w Bolestach, Bolesty 7a, 08-207 Olszanka. Na zwycięskie zespoły czekają nagrody pieniężne – od tysiąca do dwóch i pół tysiąca złotych, nagrody rzeczowe ufundowane przez małżonkę prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz gadżety przygotowane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Pierwszeństwo w udziale w Spartakiadzie mają koła z województwa mazowieckiego, jednak organizatorzy dopuszczają zawodników z innych stron Polski – wybór prowadzony będzie w oparciu kolejność zgłoszeń. Dopuszczalny jest udział panów, lecz nie może być więcej niż dwóch w danej drużynie.Zespół powinien być reprezentowany przez grono 8-10 pełnoletnich członkiń. Każda z pań może brać udział w maksymalnie trzech dowolnych konkurencjach, które przedstawiają się następująco: piosenka przedstawiająca działalność KGW, rzuty ziemniakami do patelni, dojenie sztucznej krowy na czas, ubijanie piany na czas, narty na trawie na czas, slalom na taczce, konkurs rzutów do celu oraz wyścigi w workach.

Źródło: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/24384,rzuty-ziemniakami-i-narty-na-trawie-kgw-zaprasza-na-spartakiade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *