Siła Fajsławic w KGW

Aktualności LUBELSKIE

Projekt „W KGW siła”, który będzie realizowany w gminie Fajsławice na Lubelszczyźnie uzyskał 30 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Jego celem jest rozwój i promocja kół działających w gminie.

W projekcie zaplanowano min. wyjazd studyjny „Z wizytą u KGW nad Bugiem”, konkurs na najlepsze ciasto, debatę kół gospodyń, realizację filmu i folderu promującego koła gospodyń wiejskich z gminy Fajsławice. Celem wyjątkowego projektu jest promocja i rozwój kół gospodyń wiejskich.

Projekt „W KGW siła”  to jedno z 20 zadań partnerskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które otrzymały wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Umowę o dofinansowaniu wręczyli Januszowi Pędziszowi, wójtowi gminy Fajsławice: Członek Zarządu Zdzisław Szwed i Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej (na zdjęciu).

Władze gminy Fajsławice z sukcesem sięgają po samorządowe i rządowe dofinansowanie dedykowane kołom kół gospodyń wiejskich. Przykładem  jest projekt „Z KGW bezpieczniej”,który uzyskał dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Wezmą w nim udział KGW w Ksawerówce „Razem Lepiej” oraz KGW w Marysinie „Kreatywne Marysieńki”. Koła zorganizują dwa wydarzenia dla lokalnych społeczności:„Bezpieczne wakacje” oraz „Świadomość to bezpieczeństwo” . Spotkania z profesjonalistami zajmującymi się tematyką bezpieczeństwa okrasi pyszna kuchnia KGW, konkursy, animacje dla najmłodszych oraz zabawa taneczna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *