Spotkajmy się na Festiwalu

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

– KGW nadają  kolorytu każdemu wydarzeniu, nie może ich zabraknąć na Festiwalu „Jawor u źródeł kultury” – zaprasza Magdalena Sitek z Polskiego Radia Kielce. Koła nie muszą ponosić żadnych opłat za stoiska handlowe, wystarczy, że prześlą formularz online.

Na Festiwalu, który odbędzie się 18 czerwca (niedziela) w Parku Etnograficznym w Tokarni wystąpią najlepsi artyści ludowi w Polsce. Na scenie pojawią się także soliści i tancerze z operetki w Budapeszcie. – Poznamy zwycięzców Festiwalu, którzy otrzymają nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Piotra Glińskiego – mówi Magdalena Sitek, która poprowadzi Galę razem z Piotrem Pręgowskim, odtwórcą roli Pietrka z serialu „Ranczo”.

Festiwalowi towarzyszyć będą dwie wystawy małżeństwa artystów ludowych Lucyny Kozłowskiej (wycinankarstwo)  i Andrzeja Kozłowskiego (rzeźba ludowa) oraz zafascynowanej zapaskami artystki Karoliny Sideł- Kozieł.

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich został Partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury”. – To niezwykła okazja, aby przekonać się jak różnorodna  i piękna jest polska kultura ludowa. Warto tu być i czerpać inspiracje. Serdecznie zapraszam na nasze stoisko, przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla kół i publiczności. Spotkajmy się w Parku Etnograficznym w Tokarni –  zachęca Katarzyna Korus, prezes  Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

UWAGA!Koła Gospodyń Wiejskich, które chcą wziąć udział w Festiwalu  nie muszą płacić za stoiska handlowe, wystarczy, że prześlą online wypełniony formularz :

https://mwk.com.pl/component/content/article/129-pl/6960-formularz-testowy-najmu-stoisk?Itemid=624

Wszelkie informacje dla wystawców oraz kontakty do osób, którzy z nimi współpracują znajdują się na stronie Muzeum Wsi Kieleckiej:

https://mwk.com.pl/component/jevents/szczegolywydarzenia/226/-/jawor-u-zrodel-kultury

Organizatorami wydarzenia są Polskie Radio Kielce, Narodowe Centrum Kultury oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

Patronat Honorowy objął prof. dr hab. Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *