Polski Związek KGW na planie filmowym

Aktualności

W dniach 5-6 lipca 2023 roku na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni można było spotkać ekipę filmową wraz Kołami Gospodyń Wiejskich w roli głównej.

To wszystko za sprawą realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich aktualnie projektu, w ramach którego powstaną dwa kolejne kanały komunikacji i promocji. Już niebawem w przestrzeni mediów społecznościowych pojawi się nowy kanał na TIKTOK i YouTube, dedykowany w 100% tematyce Kół Gospodyń Wiejskich w kraju.

W związku z tym w dniach 5-6 lipca powstawały pierwsze, profesjonalne nagrania w których udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Nagrania prowadzone były na terenie skansenu Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W odcinkach poświęconych tematyce rozwoju KGW za pośrednictwem związku, dofinansowań, a także zbliżającego się już wielkimi krokami ogólnopolskiego konkursu ,,KGW MA TALENT” w którym do wygrania będą nagrody finansowe dla zwycięzców wystąpią przedstawiciele Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.
Ponadto kanał ma stać się narzędziem do krzewienia kultury polskiej wsi i dorobku kół gospodyń wiejskich więc w odcinkach gościć będą też koła, które chcą pokazać się szerszej publiczności. Bohaterami pierwszych odcinków będą Panie z KGW Ulinianki z Uliny Wielkiej z Małopolski i Aktywne Kobiety Gnieździsk, które podzielą się swoimi pomysłami i przepisami.

Ponadto w mediach społecznościowych pojawi się niebawem kanał TikTok, który stanowiąc najpopularniejsze dziś medium wśród młodzieży ma krzewić kulturę i dorobek polskiej wsi właśnie wśród tej grupy odbiorców. Na tym kanale pojawią się treści poradnikowe – zarówno dla KGW, jak i wszystkich gospodyń domowych.

Start kanałów zaplanowany jest na lipiec 2023.

Działania realizowane są w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie Etno.Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *