Dramat na festiwalu kół gospodyń wiejskich. 6 poparzonych kobiet, w tym dwie ciężko

Aktualności KUJAWSKO-POMORSKIE

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w niedzielę podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie). Po zapłonie podgrzewacza gastronomicznego rannych zostało kilka uczestniczek imprezy.

„Drodzy, informujemy, że na jednym ze stoisk KGW doszło do nieszczęśliwego wypadku, na skutek którego poszkodowanych zostało sześć pań KGW. Wszystkim z nich została udzielona pomoc medyczna, zostały przetransportowane do szpitali. Zaangażowanym służbom dziękujemy za pomoc” – przekazało miasto Chełmno na swoim facebookowym profilu.

Zdarzenie potwierdzili ratownicy.

– Poparzonych zostało sześć osób, dwie kobiety w wieku 58 i 23 lat doznały rozległych oparzeń. Cztery pozostałe ranne kobiety doznały poparzeń rąk i nóg. Wszystkie te osoby zostały zabrane do szpitali w Grudziądzu, w Chełmnie i w Świeciu. W najpoważniejszym przypadku oparzeniami objętych jest 35 procent powierzchni ciała – poinformował TVN24 zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, st. kpt. Artur Tokarczyk.

Jak dodał, w wyniku zapłonu urządzenia gastronomicznego, ogniem zajęły się ubrania poszkodowanych kobiet.

Dochodzenie w sprawie przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzi policja.

Źródło: https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/dramat-na-festiwalu-kol-gospodyn-wiejskich-6-poparzonych-kobiet-w-tym-dwie-ciezko,15164.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *