Kto zostanie Mistrzem Piekarstwa – konkurs

Aktualności Dotacje i konkursy

Wypieki oparte na tradycyjnych recepturach są domeną kół gospodyń wiejskich. Do 10 września mogą  zgłaszać się  do udziału w „Ogólnopolskim  konkursie dla piekarzy Master Baker 2023”, w którym  utworzona została kategoria dedykowana KGW.

Organizatorem Konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”, a Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich objął wydarzenie Patronatem Branżowym.

W I Etapie koła przesyłają zdjęcia własnoręcznie wykonanego pieczywa: chleba regionalnego z danego obszaru np. wypiekany na liściach chrzanu, kapusty z różnymi dodatkami warzywnymi, ziołowymi itp., ciasta drożdżowego z dowolnym nadzieniem, dowolną posypką wg receptury tradycyjnej lub bułeczek,  podpłomyków, kukiełek lub innego rodzaju regionalnych bułek. Jury oceni prace kierując się kryteriami ściśle określonymi w regulaminie konkursu: http://www.masterbaker.pl/Regulamin-MasterBaker2023.pdf?1690396395

Uczestnicy, których prace konkursowe zostaną zakwalifikowane do II Etapu Konkursu zostaną o tym poinformowani  do dnia 18 września 2023 r. telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Laureaci Etapu II  zostaną wyłonieni w trakcie trwania międzynarodowych targów POLAGRA, salon FOODTECH w Poznaniu, w dniach 27-29 września 2023 r.

Nagrodami w Konkursie będą nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości: za zajęcie I miejsca 4.500 zł brutto, za zajęcie II  3.500 zł brutto,  za zajęcie III miejsca 2.500 zł brutto.

Wszystkie informacje o konkursie, w tym kryteria oceny, wymagane formularze znajdziecie na stronie organizatora: http://www.masterbaker.pl/.

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem Konkursu, tutaj zostały podane parametry i rodzaje fotografii, które należy przesłać w I Etapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *