Letnie grillowanie i wyprzedaż garażowa w Karminie

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Letnie grillowanie i wyprzedaż garażową zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich “Karmelki” z Karmina. To była bardzo udana impreza, której – prócz dobrej zabawy, przyświecał jeszcze jeden cel – zebranie pieniędzy na wyposażenie świetlicy wiejskiej.

Nowa sala w Karminie w gminie Dobrzyca została otwarta 23 marca 2023 roku. Obiekt jest nowoczesny, ale żeby mógł w pełni funkcjonować, musi mieć m.in. dobrze wyposażoną kuchnię. Dlatego panie z KGW postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i pozyskać pieniądze na ten cel. 

W jaki sposób? Ostatnio pozyskały niemal 20 tys. zł z programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych pt. “Wzmocnij swoje otoczenie“. Ale to nie wszystko. “Karmelki”, bo tak nazwały się prężne mieszkanki Karmina, wpadły na pomysł, aby zorganizować we wsi wyprzedaż garażową. 

–  Widziałam takie akcje m.in. w Pleszewie. Tam ten pomysł się przyjął. Pomyślałam, że u nas też to może się udać. Dochód oczywiście przeznaczymy na naszą salę, w tym momencie wyposażenie jest dla nas priorytetem – mówi Agnieszka Twardosz, szefowa KGW “Karmelki” w Karminie.

Głównym organizatorem wydarzenia było KGW – ale jak podkreśla Agnieszka Twardosz – pomoc zaoferowały również inne organizacje. 

– Działamy w Karminie wspólnie – my jako KGW, pani sołtys, która zresztą jest naszą członkinią, rada sołecka – wylicza szefowa koła. 

Przy okazji wyprzedaży, zorganizowano również letnie grillowanie na pobliskim boisku. Było pyszne ciasto, grochówka i domowa lemoniada. Dla dzieciaków zorganizowano konkurencje sportowe z nagrodami, które prowadził radny powiatowy Marek Szewczyk. On też przygotował dla milusińskich, niespodziankę ubierając się w strój Myszki Miki. Najmłodsi mieszkańcy Karmina byli zachwyceni. 

Źródło: https://zpleszewa.pl/wiadomosci/letnie-grillowanie-i-wyprzedaz-garazowa-w-karminie-zdjecia/pIll1a4AzBJpBnVZjy1C?fbclid=IwAR1i9bZhAIdRb2XLjeLHAuiy0OMT2J-bwkS46iKQDmCZexkiYIyg-GWhIOQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *