Akademia Smaków Warmii i Mazur

Aktualności

Koła gospodyń wiejskich z województwa warmińsko – mazurskiego wzięły udział w projekcie „Akademia Smaków Warmii i Mazur” i za naszym pośrednictwem dziękują organizatorom za wyjątkowe warsztaty kulinarne.

„Akademia Smaków Warmii i Mazur” jest unikatową inicjatywą, której głównym celem jest odkrywanie i propagowanie tradycyjnej kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla.W warsztatach przygotowania potraw z gęsiny wzięły udział: KGW Kramarzewo, KGW Burkat, KGW Uzdowo, KGW Kurki, KGW Księży Dwór, KGWBrodowo, które przesłały filmik z tego wydarzenia ( https://fb.watch/maZZr7fRkT/ )

Warsztaty prowadził mistrz kulinarny Maciej Maciejewski.  Organizatorem wydarzenia jest Bank Żywności w Olsztynie, współorganizatorami Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz  Samorząd  Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Projekt zakłada przeprowadzenie 19 warsztatów dla blisko stu Kół Gospodyń Wiejskich z wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Na warsztatach Panie i Panowie z kół mają okazję do pogłębienia wiedzy na temat historii regionalnej gastronomii, charakterystyki produktów i technik ich przetwarzania. Spotkania mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również promocję idei zero waste, czyli zasady minimalizacji odpadów.

Po przeprowadzonych warsztatach powstanie „Przewodnik po smakach Warmii i Mazur”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *