Ze sztandarami na Jasną Górę

Aktualności

Podczas I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu na Jasną Górę zostaną poświęcone sztandary kół. Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się już 26 sierpnia.

Tego dnia o godz.11.00 w Klasztorze na Jasnej Górze rozpocznie się uroczysta Msza św. Biskupów Polskich w intencji Kół Gospodyń Wiejskich, podczas której zostaną poświęcone sztandary.

Według źródeł, swój sztandar, jako pierwsze w Polsce otrzymały KGW w powiecie puckim. Na awersie sztandaru wyhaftowany został portret św. Marty- patronki KGW. Na rewersie zaś biały orzeł na czerwonym tle, napis  „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz  pięć herbów samorządów, z których pochodzą koła. Dziś wiele KGW może szczycić się posiadaniem sztandaru.

Przypominamy, że pielgrzymce towarzyszyć będą koncerty Pieśni dla Maryi Panny, ekspozycje rękodzieła ludowego oraz przysmaków regionalnych w wykonaniu KGW.

Organizatorem I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu na Jasną Górę jest Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *